Firemní počítače Lenovo z řady Thinkpad. Vyplatí se je koupit na pronájem?

0 Comments
stolní počítače lenovo

Počítače Lenovo jsou stále častěji spojovány s dobrou kvalitou, kterou nabízejí za rozumné peníze. Zvláště když došlo k tomu, že čínský výrobce pohltil mocnou americkou technologickou společnost IBM a převzal její práva na výrobu a používání značek, které jsou na trhu již dlouhou dobu – například ThinkPad. Kromě notebooků najdete na trhu také kvalitní stolní počítače a pracovní stanice Lenovo pro profesionály.

ThinkPad – vlajkové modely společnosti Lenovo

ThinkPad jsou specializované počítače, které jsou určeny pro podnikové úlohy. Mají hořčíkové šasi a většina z nich je testována podle vojenských standardů kvality, aby se prokázala jejich odolnost proti povětrnostním vlivům. Nové modely jsou inzerovány jako počítače, které byly vyslány do vesmíru nebo pracují v mrazivých arktických podmínkách, a mnoho uživatelů této značky skutečně potvrzuje, že se jedná o velmi dobře zpracované výrobky. Kromě toho neexistuje uživatel, který by neměl rád klávesnici ThinkPad.

Lenovo Thinkpad – neměníte něco, co je dobré. Jste si jistý?

Stejně jako každý hardware mají i tyto přístroje své nevýhody. Určitě se design nebude líbit každému, protože když si kupujeme počítač se špičkovými specifikacemi a utrácíme za něj spoustu peněz, chtěli bychom, aby vzhled odrážel to, co je „pod kapotou“. ThinkPady se mezitím vyznačují minimalismem a designem, který se již mnoho let nemění. Někdy je těžké rozlišit modely staré 5 let a nové designy. Výrazný černý kryt v kombinaci s červenými akcenty a „trackpointem“, který někteří uživatelé milují a někteří nenávidí, se stal v měřítku designu Apple jakousi obchodní značkou. Notebooky i stolní počítače Lenovo si zaslouží pověst velmi odolných počítačů, které zvládnou náročné úkoly. Nové modely jsou poměrně drahé, takže se vyplatí s čistým svědomím se podívat na nabídku hardwaru po skončení pronájmu.