Jak se starat o stolní počítače DELL?

0 Comments
stolní počítače dell

Pokud chceme, aby nám počítač sloužil mnoho let, musíme se o něj postarat. To se rozumí nejen proto, aby se do systému neinstalovaly nepotřebné aplikace, nebo aby se zabránilo stahování virů. Jde také o péči v čistě fyzickém kontextu, tj. čištění vnitřku počítače alespoň jednou za několik měsíců. Zejména pracovní plochy by měly být pravidelně čištěny, protože mají v krytu ventilátory, které ochlazují různé součásti, a neustálý pohyb vzduchu způsobuje hromadění prachu uvnitř.

Majitelé notebooků jsou na tom lépe, protože mají často zcela pasivní chlazení a ventilátor se zapne, pouze když teplota stoupne. Výměna vzduchu je většinou nízká, což snižuje riziko usazování nečistot v interiéru. Na druhou stranu, každý, kdo se zabývá stolními počítači DELL, které nebyly několik let čištěny (nebo dokonce od doby, kdy byly nové), si pravděpodobně dokáží představit, jak rychle se dokáží zašpinit.

Čištění počítačů DELL

Čištění vnitřku pouzdra je nutné, protože hromadící se prach postupně snižuje účinnost chlazení klíčových prvků, vystavuje je přehřátí a zničení a v extrémních případech může dokonce vést k požáru. Pojďme tedy občas naše stolní počítače DELL pořádně pročistit. Pokud se nám nelíbí špína, měli bychom čistit vnitřek stroje častěji, díky čemuž prach nebude mít šanci vytvořit obrovské pavučiny. Stačí použít vysavač nastavený na nejnižší výkon a opatrně vtáhnout všechny viditelné nečistoty.

Stolní počítače DELL – podívejte se na nabídku obchodu Computer-outlet.cz