Výhody a nevýhody počítačů po pronájmu

0 Comments
stolni POČÍTAČE

Levné a kvalitní stolní počítače jsou na trhu z druhé ruky docela vzácností. Není divu, že jsou počítače po pronájmu tak populární, jelikož se i přes stále relativně vysokou cenu použitého vybavení prodávají opravdu dobře. Jaké jsou výhody těchto počítačů a co je nejdůležitější, popřípadě nevýhody, které je třeba pamatovat?

Výhody desktopů po pronájmu

Jaké jsou konkrétní výhody nákupu pronajatého počítače? Především je velmi kvalitní a spolehlivý, což je na sekundárním trhu bohužel vzácné. Vzhledem k tomu, že počítač byl používán pouze v kanceláři a pouze pro profesionální účely, je jeho stav velmi dobrý. Rovněž by se nemělo zapomínat, že takové počítače jsou vždy poměrně mladé, nejvýše tři roky staré, protože tak dlouho obvykle trvá pronájem takového zařízení.

Nevýhody počítače po pronájmu

Má pronajatý stolní počítač nějaké nevýhody? Samozřejmě ano a je to jistě velmi vysoká cena takového vybavení ve srovnání s jinými použitými modely. Odhaduje se, že pronajatý počítač je až o 20/30% dražší než počítač od soukromých osob.
Další typ velmi velké nevýhody těchto počítačů souvisí s jejich výkonem. Vzhledem k tomu, že nejčastěji jde o čistě kancelářské počítače, jsou po zaměstnancích pracujících u stolu relativně pomalé a nerozjedete na nich počítačové hry. Pokud však někdo k práci potřebuje stabilní počítač, takový model by měl být dokonalý.